Дайджест №6 інвестора проєкту

Шановний інвесторе!

Сподіваємося, що з Вами та Вашими близькими все гаразд.

Це перший випуск нашого дайджесту після початку повномасштабної війни російських окупантів в Україні. Ця війна для нас, як і для всіх українців, почалася зненацька, і ранок 24 лютого нам також запам’ятається на все життя.

Постійні трагічні новини не додавали нам оптимізму – частина фермерів-учасників проєкту опинилася під окупацією (Сумська та частина Миколаївської областей). Зараз ситуація дещо змінилася, проте так, як було раніше, вже не буде.

Перші дні-місяці війни показали стійкість проєкту. Стратегія на відсутність концентрації сітки та орієнтація на власне перероблення молока вдало спрацювала. Це вселило впевненість у тому, що ми вистоїмо. Вже зараз проєкт закупив обладнання для виготовлення молочної продукції.

Активно беремо участь в різноманітних грантових програмах, а ще:
 • разом з місцевою владою Рівненщини ми займаємося працевлаштуванням біженців – вони можуть ставати фермерами за повноцінної підтримки проєкту
 • здійснюється робота із створення крафтових сироварень та пунктів перероблення молока на базі великих сімейних ферту
 • посівна проведена вчасно.

Завдякі програмі благодійності з початку війни ми отримали майже 175 000 грн допомоги від небайдужих людей. За ці кошти було закуплено насіннєвий матеріал для посівної. Крім цього, отримали від інвестора Андрей Геведзе допомогу мастилом для с/г техніки на суму понад 130 000 грн, а організація Ivano-Frankivsk Rotary Club1 000 мішків для зберігання кормів.

Також було зібрано 74 300 грн цільової допомоги трьом фермам із Сумщини та Миколаївщини.
Загалом проєкт зібрав допомоги на суму 427 500 грн.

І головне, попри війну інвесторам 1-ї фази інвестування нараховані дивіденди за підсумками 2021 року з розрахунку 12% річних, як і було передбачено умовами участі. Виплата планується в липні-серпні, 2022.

Ініціатор проекту СМФ Михайло Корилкевич:
"Я хочу звернутися до інвесторів проєкту..."
Головне зі звернення ініціатора проєкту “Сімейні молочні ферми” Михайла Корилкевича • важливе завдання – зберегти сімейні молочні ферми та поголів’я ВРХ, щоб Україна не втратила можливість виробництва молокопродуктів

 • попри війну проєкт залишається прибутковим — за 1 квартал 2022 року отримано 9 млн грн операційного прибутку

 • відкриття ферм в східних та південних областях України призупинене, основний акцент розвитку проєкту на найближчий час – західний регіон

 • розвиток проєкту важливий для держави – промислова ферма віднесена до категорії стратегічно важливих підприємств, а бізнес-модель проєкту зацікавила місцеву владу Рівненщини як варіант працевлаштування та організації власного бізнесу для внутрішньо переміщених осіб

 • йдуть перемовини щодо продажу франшизи проєкту в одній із країн Центральної Азії

 • ми починаємо власну переробку молока – закуплена лінія потужністю переробки 800 кг молока на добу. Новий напрямок діяльності стане ще одним джерелом отримання доходу і підвищить його стійкість

 • за 2021 рік вартість проєкту зросла на 17%, згідно з оцінкою міжнародної аудиторської компанії

 • проєкт «Сімейні молочні ферми» відіграє стратегічну роль у продовольчій безпеці України

І так, у цьому році ми виплатимо дивіденди інвесторам 1-ї фази інвестування!!!

Актуальні показники проєкту
Сімейні молочні ферми
407

загальна кількість інвесторів
167

кількість ферм у проєкті
2004

кількість корів на діючих фермах
33 млн

гривень залучено коштів від малих інвесторів
31 тонн

молока здається щоденно, з них 17 тонн – сімейними фермами
12

областей, де діє проєкт
Фінансові показники
(за реалістичним сценарієм, за умови відсутності державних дотацій)
ВИРУЧКА

161 млн грн

У 2021 РОЦІ
231млн грн

ПЛАН НА 2022
EBIDTA

32 млн грн

У 2021 РОЦІ
46 млн грн

ПЛАН НА 2022

ЧИСТИЙ ПРИБУТОК


21 млн грн

У 2021 РОЦІ
22 млн грн

ПЛАН НА 2022
ВАРТІСТЬ БІЗНЕСУ

206 млн грн

У 2021 РОЦІ
247 млн грн

ПЛАН НА 2022
Відновлення інвестицій у проєкт
- мінімальна інвестиція від 15 000 грн
- розрахункова дохідність від 11% річних
- ріст вартості частки у 5 разів до 2030 року

З травня 2022 р. проєкт відновив залучення інвестицій, яке було призупинено з початком російської агресії проти України. Ми знизили розмір мінімального внеску, щоб дати можливість інвестувати якомога більшій кількості інвесторів. Дохідність інвестицій і зростання вартості частки бізнесу змінені відповідно до уточнених розрахунків бізнес-плану за реалістичним сценарієм (відсутні державні дотації).

Умови інвестування в поточному раунді
✔️мінімальна інвестиція від 15 000 грн
✔️розрахункова дохідність від 11% річних за підсумками 2023 року
✔️прогнозований ріст вартості частки в 5 разів до 2030 року
✔️раунд триватиме до 30 серпня 2022 року
Події проєкту
Нарахування дивідендів інвесторам
Попри війну, інвесторам 1-ї фази (інвестування в 2020 році) нараховані дивіденди за підсумками операційної діяльності проєкту в 2021 року. Як і було передбачено бізнес-планом, дивіденди нараховані з розрахунку 12% річних . Виплата планується в липні-серпні, 2022.
Запущено соціальні інвойси для допомоги фермерам під час війни
37 сімейних молочних ферм зі 167 учасників проєкту опинились у зонах, де проходили або проходять бойові дії. Ці ферми перебувають на межі існування. Інші сімейні молочні ферми, які перебувають у більш спокійних регіонах, а це переважно західна Україна, потерпають від браку кормів, пального, часткової відсутності збуту і суттєвого зниження закупівельної ціни на молоко. Для підтримки цих господарств ми запустили соціальні інфовойси, за допомогою яких кожен охочий в один клік може зробити донат на підтримку сімейних молочних ферм. З 1 березня небайдужі вже задонатили 113 499 гривень та 1 872,15 євро.
Підтримати фермерів
Створено групу "СМФ Агро Допомога"
Ми створили телеграм групу "СМФ Агро Допомога", де ветеринари, зоотехніки, бухгалтери проєкту діляться порадами та надають консультації всім аграріям України. Учасники групи можуть вільно спілкуватись, задавати питання, розміщувати оголошення купівлі/продажу та звернутись про допомогу до інших учасників групи.
Долучитись
На базі ПСП "Україна" запущено переробку молока
Cпеціалісти проекту «Сімейні молочні ферми» започаткували на промисловій фермі виробництво крафтових молокопродуктів. За допомогою інвесторів було придбане обладнання, потужність переробки якого становить 800л молока в день.
Детальніше
Моніторинг ринку молока України
Щомісяця аналітики проєкту проводять моніторинг ринку молока. Для їх підготовки використовують усі можливі джерела: МінАПК, Державна служба статистики України, Асоціація виробників молоко, IFCN та інші. Уся ця аналітика проводиться, аби завжди бути в курсі подій та динаміки ринку, невід’ємною частиною якого ми є. Крім того, таким чином ми можемо вчасно реагувати на усі виклики та можливості вітчизняного і світового ринків. Тисніть на кнопку, щоб ознайомитись з оглядом молочного ринку за квітень, 2022.
Переглянути
Взяли участь в Марафоні згуртованості
29 квітня ми стали спікерами Марафону згуртованості #UAразом, організатором якого є Національна платформа стійкості та згуртованості. Запрошення ми отримали від інвестора Олександра Радчука, який вже не вперше надає інформаційну підтримку нашому проєкту. Спікерка від проєкту Наталка Немеришина розповіла, як працюють сімейні молочні ферми в умовах війни.
Головна мета – розвиток і збереження діючих сімейних молочних ферм.

Детальніше
Проєкт "Сімейні молочні ферми" отримав грант на навчання фермерів
Проєкт "Сімейні молочні ферми" отримав позитивне рішення за заявкою «Цикл навчальних семінарів на тему: «Створюємо ефективне молочне фермерське господарство» від швейцарсько-української програми «Розвиток торгівлі з вищою доданою вартістю в органічному та молочному секторах України». Головна ціль цієї програми – зростання торгівлі з вищою доданою вартістю в органічному та молочному секторах на внутрішньому та експортному ринках для того, щоб сприяти сталому та всебічному зростанню в Україні.
Крафтова сироварня "Юнікасоль" нарощує виробництво

Крафтова сироварня "Юнікасоль" з перших днів війни передавала продукцію в найгарячіші і найбільш болючі точки України. Кожен військовий, та й не тільки, який його спробував, відчув не тільки ситість, а й усю любов та шану, що закладена працею фермерів. Сім’я Нечипоруків, вони ж "Юнікасоль", також забезпечують молоком людей, які на разі знайшли прихисток у Рівненській області. Серед них і багато немовлят та дітей, для яких молоко – основний продукт раціону. Ферма ти сироварня продовжують працювати та виготовляти нові види сиру. Ознайомитись та купити їх можна за посиланням на сайті.

Купити сир
Допомога проєкту
Завдяки інвесторці Лисаковій Катерині та її чоловіку Андрей Геведзе, ми отримали 1480 л мастила для с/г техніки, серед них: гідравлічне, моторне, гідро трансмісійне. Катерина і Андрій не лише передали безкоштовно мастило, але й допомогли з організацією доставки його в Рівненську обл.
Ця благодійна допомога дозволила пришвидшити посівну, адже зараз західні регіони України чи не єдині, що можуть проводити с-г роботи в повному обсязі для забезпечення продовольчої стабільності в Україні.

Тут ви можете залишити ваші пропозиції, коментарі, запитання
Дякуємо, що долучились до нас
Приєднуйтесь у наші чат-боти